مدیریت دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست:

اصطلاح بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ(Digital Marketing) از دو دهه پیش تاکنون به عنوان زیرمجموعه‌ای از مدیریت بازاریابی تعریف شده است .

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) به مجموعه فعالیت هایی که جهت تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از ابزارهای دیجیتالی صورت می گیرد اطلاق می شود، این یک تعریف خیلی ساده از دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی می باشد،  در واقع دیجیتال مارکتینگ خیلی گسترده تر از دیگر روش های بازاریابی در کسب و کارهای سنتی است.

بازاریابی دیجیتال شامل همه ابزارها و فعالیت‌هایی است که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بستر فضای مجازی (وب، اینترنت، موبایل یا سایر ابزارهای دیجیتال) مورد استفاده قرار می‌گیرند.
استفاده از انواع رسانه های مجازی که مربوط به کسب و کارهای دیجیتال است می تواند به بازاریابی دیجیتال در امر فروش هر چه بیشتر خدمات و محصولات ما کمک کند.
در دیجیتال مارکتینگ تلاش بر این موضوع است که  از طریق ابزارهایی مانند  وب سایت، ایمیل، شبکه های اجتماعی و ... ، رفتار کاربران و مخاطبان آنالیز شود، تا بتوان ازتحلیل  های انجام شده  بیشترین بازدهی را از بازاریابی بر روی این افراد کسب کنند.

بهتر است بدانید که دیجیتال مارکتینگ تنها محدود به کسب و کارهای آنلاین نمی باشد. بسیاری از افراد تصور می کنند که بازاریابی دیجیتالی تنها  مناسب کسب و کارهایی است که دارای یک وب  سایت حرفه ای  هستند. در صورتی که بسیاری  از کسب و کارهای سنتی هم می توانند  از طریق تبلیغات دیجیتال خدمات خود را به مشتریان احتمالی خود معرفی کنند.

ضرورت دیجیتال مارکتینگ 

وقت آن رسیده همه‌ی کسب‌وکارهای ایرانی با نحوه‌ی دیجیتال مارکتینگ آشنا شوند و کسب‌وکار خود را در راستای آن پیش ببرند. با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌توانید سهم زیادی از بازار را با اختلاف بالا نسبت به روش‌های سنتی از آن خود نمود. روش‌های تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و مخاطبان وفادار یک برند را در ابعاد مختلف گسترش می‌دهد. 

بی شک می توان به این واقعیت اعتراف نمود که در حال حاضر تمام کسب و کارها تجاری نیازمند تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات خود در فضای مجازی می باشند ، لذا جایگاه یک دیجیتال مارکتر در هر سازمان حس می گردد، که این نکته خود به میزان درآمد زایی  فعالان این  حوزه اشاره می نماید .

مزایای دوره جامع دیجیتال مارکتینگ

  طراحی استراتژی های  آنلاین در فضای کسب و کار ایران

  طراحی کمپین بازاریابی دیجیتال در فضای مجازی

  برند سازی در فضای دیجیتال

  تحلیل  فعالیت های بازاریابی انجام شده  

  مدیریت تیم دیجیتال مارکتینگ و ارزیابی عملکرد آن

  کسب مهارتهای لازم ، کار با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

  توانایی استفاده از ابزارهای تحلیل بازار و تدوین استراتژی

  انتخاب شبکه های اجتماعی مناسب و  نحوه فروش در آنها 


در همین راستا موسسه آموزش عالی آرمان بر آن شد  تا  دوره‌ جامع مدیریت دیجیتال مارکتینگ را با سرفصل‌های مرتبط با فضای کسب و کار ایران  ، توسط اساتید حرفه ای خود  ، برگزار نماید تا سهمی در پیشرفت کسب‌وکار شما عزیزان داشته باشد.

خاطرنشان می شود در انتهای دوره مدرک مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با امکان تایید و ترجمه قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ویژه متقاضیان مهاجرت اعطا می گردد.


  • اصول دیجیتال مارکتینگ
  • مدیریت بازاریابی محتوایی
  • ویدیو مارکتینگ و ایمیل مارکتینگ
  • تبلیغات گوگل (Google Adwords)
  • بازاریابی در شبکه های اجتماعی
  • گوگل آنالتیکس (Google Analytics)
  • سئو با رویکرد دیجیتال
  • برند سازی در فضای دیجیتال
  • مدل کسب و کارهای آنلاین

دوره های مرتبط