مدیریت دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست:

اصطلاح بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ(Digital Marketing)  از دو دهه پیش تاکنون به عنوان زیرمجموعه‌ای از مدیریت بازاریابی تعریف شده است .

دیجیتال مارکتینگ به مجموعه فعالیت هایی که جهت بازاریابی محصولات و خدمات با استفاده از ابزارهای دیجیتال صورت می گیرد اطلاق می شود، این یک تعریف خیلی ساده از دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال می باشد.

در دیجیتال مارکتینگ تلاش بر این است که از طریق ابزارهایی مانند وب سایت، ایمیل، شبکه های اجتماعی و ... ، با کاربران و مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کرد و رفتار آنها را آنالیز نمود، تا بتوان ازتحلیل‌های انجام شده  بیشترین بازدهی را در بازاریابی خود داشته باشیم.

بهتر است بدانید که دیجیتال مارکتینگ تنها محدود به کسب و کارهای آنلاین نمی باشد. بسیاری از افراد تصور می کنند که بازاریابی دیجیتال تنها مناسب کسب و کارهایی است که صرفا خدمات شان به صورت آنلاین ارائه می شود، در صورتی که بسیاری از کسب و کارهای سنتی هم می توانند با استفاده از دیجیتال مارکتینگ، محصولات و خدمات خود را به مشتریان احتمالی خود معرفی کنند.

 ضرورت دیجیتال مارکتینگ 

اگر نگاهی به آمارهای مربوط به کاربران اینترنت به ویژه شبکه‌های اجتماعی بیاندازیم، متوجه اهمیت حضور در فضای دیجیتال برای کسب و کارها خواهیم شد. بی شک می توان به این واقعیت اعتراف نمود که در حال حاضر اکثر کسب و کارها نیازمند بازاریابی محصولات و خدمات خود در فضای دیجیتال می باشند. این مهم معمولا در یک کسب و کار توسط یک دیجیتال مارکتر انجام می گردد. در واقع این دیجیتال مارکتر یا بازاریابی دیجیتال است که می تواند تشخیص دهد که چطور باید در فضای دیجیتال حضور داشت و چگونه از این فضا بیشترین استفاده را نمود.

موقعیت شغلی دیجیتال مارکتر کم کم به عنوان جز جدانشدنی سازمان درآمده و افرادی که در این زمینه خبره باشند، از سطح درآمدی بسیار بالایی برخوردار هستند.

 مزایای دوره جامع دیجیتال مارکتینگ

پس از این دوره یاد خواهید گرفت:

 طراحی استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ

  مدیریت تیم دیجیتال مارکتینگ و ارزیابی عملکرد آن

  کار با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

  طراحی کمپین بازاریابی دیجیتال

  برند سازی در فضای دیجیتال

  تحلیل  فعالیت های بازاریابی انجام شده 

  انتخاب شبکه های اجتماعی مناسب و نحوه فعالیت حرفه‌ای در آنها

 مخاطبان دوره دیجیتال مارکتینگ :

صاحبان کسب و کارها

مدیران سایتها

مدیران بازاریابی

علاقه مندان ورود به صنعت بازاریابی دیجیتال

در همین راستا موسسه آموزش عالی آرمان بر آن شد تا دوره‌ جامع مدیریت دیجیتال مارکتینگ را با سرفصل‌های مرتبط با فضای کسب و کار ایران، توسط اساتید حرفه‌ای و با  تجربه خود، برگزار نماید تا سهمی در پیشرفت کسب‌وکار شما عزیزان داشته باشد.

 خاطرنشان می شود در انتهای دوره مدرک مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با امکان تایید و ترجمه قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ویژه متقاضیان مهاجرت اعطا می گردد.


 • مبانی دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی
 • بازاریابی محتوایی Content Marketing
 • تبلیغات کلیکی گوگل Google Adwords
 • گوگل آنالتیکس Google Analytics
 • بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو SEO
 • مدیریت وب سایت با Webmaster Tools
 • بازاریابی و فروش در شبکه های اجتماعی
 • برند سازی در فضای دیجیتال
 • مدلهای کسب و کارهای آنلاین
 • تدوین کمپین های بازاریابی دیجیتال
 • مباحث منتخب دیجیتال مارکتینگ

دوره های مرتبط