مدیریت کسب و کار MBA

مدیریت کسب و کار MBA

MBA حروف اول Master of Business Administration، به معنی مدیریت کسب‌وکار می‌باشد، دوره مدیریت کسب و کار MBA جهت ارتقاء مدیران حرفه‌اي و آینده‌نگر و باهدف کسب دانش و مهارت‌های مديريت کسب‌وکار برگزار می‌گردد تا بتوانند در تدوين جهت‌گیری‌های راهبردی و همچنين حل مسائل واقعي محيط كار مؤثر باشند.

دوره مدیریت کسب و کار MBA در کشورهای توسعه‌یافته دوره‌ای شناخته‌شده و بسیار پرطرفدار و ازجمله رشته‌های پرهزینه برای مدیران به شمار می‌رود.

دوره مدیریت کسب و کار MBA به‌طور خاص برای کسانی در نظر گرفته‌شده است که نیازمند دانش مدیریت هستند اما در زمینه‌های دیگر تحصیل‌کرده‌اند. به همین علت عموم مخاطبان دوره MBA تحصیلات اصلی خود را در حوزه‌های دیگر گذرانده و برای تکمیل مهارت‌های مدیریتی خود این رشته را به‌صورت دانشگاهی یا در قالب دوره MBA یک ساله آزاد دنبال می‌کنند.

هدف اصلی  دوره MBA ، این است که دانش آموختگان را برای تصدی مشاغل مدیریتی و اجرایی آماده کند .

تجربه شرکت‌های گوناگون در سراسر دنیا نشان می‌دهد که فارغ‌التحصیلان دوره MBA نیروهای کارآمد و موثری برای سازمان‌هایشان خواهند شد و بر افزایش کارایی و توسعه و موفقیت استراتژیک سازمان‌ها تأثیر بسزایی خواهند گذاشت. از این رو مدرک MBA از جمله معتبرترین مدارک آموزش عالی در جهان به شمار می رود به طوری که در بسیاری از سازمان‌های بزرگ و پیشروی جهان، تصدی پست‌های مدیریت عالی مستلزم گذراندن موفقیت‌آمیز این دوره‌ها می‌باشد.

   مزایای دوره MBA

  ارتقاء مهارت های منابع انسانی و رفتار سازمانی

  ارتقاء مهارت اصول و فنون مذاکرات تجاری

  ایجاد تحول سازمان

  هدایت و رهبری سازمان

  ارتقاء مهارت  تدوین استراتژی کسب و کار

  ارتقاء مهارتهای مدیریت تیم کاری

  ارتقاء مهارتهای بازاریابی و تدوین برنامه تبلیغاتی

  ارتقاء مهارتهای ارتباط با مشتریان

  ارتقا مهارتهای فروش و بازاریابی

   مخاطبان دوره MBA

  افرادی که  قصد راه اندازی  کسب و کار شخصی خود را دارند.

  مدیران با سابقه که امکان شرکت در کلاسهای حضوری را ندارند 

  افرادی که جهت مهاجرت نیازمند رزومه قوی مدیریتی می باشند

  دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مدیریت که نیازمند کسب تجربه مدیریتی هستند

از این رو ، موسسه آموزش عالی آرمان در جهت گسترش آموزش های مدیریتی ، اقدام به برگزاری به دو شیوه حضوری و غیرحضوری دوره MBA به شرح ذیل نموده است

در دوره حضوری MBA  ، دانشجویان در روزهای پایانی هفته یا در عصر روزهای کاری، در کلاس‌های خود شرکت می‌کنند. چنین دوره‌ ای به مدت یکسال به طول می انجامد.

دوره‌ غیرحضوری MBA‌ ، به‌طور خاص برای مدیرانی در نظر گرفته‌ شده است که بعلت مشغله کاری و یا دوری مسافت  نمی‌توانند بصورت حضوری در کلاسها شرکت نموده و یا نمی توانند مدت زمان طولانی را صرف یادگیری و آموزش نمایند.

به شرکت کنندگان در دوره غیرحضوری MBA  یک کیف مدیریتی که شامل تعدادی از کتب ،جزوات و همچنین فایلهای مالتی مدیای آموزش مدیریت می باشدتوسط پست جمهوری اسلامی ایران ارسال می گردد که پس از مطالعه آن داوطلب می تواند درخواست شرکت در آزمون پایان دوره MBA را از طریق پرتال دانشجویی خود اعلام نماید و پس از شرکت در آزمون پایان دوره ، مدرک صادر و برای شرکت کننده ارسال می گردد.

❌ دوره غیرحضوری MBA  به دلیل کوتاه بودن دوره و همچنین پایین بودن هزینه آن ، به‌طور خاص مورد استقبال مدیران قرار می‌گیرد .

   خاطرنشان می شود در انتهای دوره مدرک مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری  که جز معتبر ترین گواهینامه آموزشی در سطح کشور است با امکان تایید و ترجمه  قوه قضائیه و وزارت امور خارجه   ویژه متقاضیان مهاجرت  اعطا می گردد.


  • مدیریت مالی ویژه مدیران غیرمالی
  • مبانی سازمان مدیریت
  • اصول بازاریابی
  • اقتصاد کاربردی برای مدیران
  • اصول و فنون مذاکرات تجاری
  • مدیریت منابع و رفتار سازمانی

دوره های مرتبط