دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا بازار یابی دیجیتال مهمترین ترین و عملی ترین روش بازاریابی در دنیای امروز است که در کسب و کارهای مدرن امروزی مورد استفاده قرار میگیرد.

دیجیتال مارکتینگ

با دیجیتال مارکتینگ به کسب‌وکار خود رونق بخشید

بهبود سطح کسب‌وکار و رونق اقتصادی در دنیای دیجیتال با صرف کمترین هزینه‌ها امکان‌پذیر خواهد بود. دیجیتال مارکتینگ روشی جدید برای بازاریابی و فروش است که گستره‌ی وسیعی از جامعه‌ی هدف را تحت پوشش قرار داده و مشتریان فرا مرزی ایجاد خواهد نمود. استفاده‌ی هر فرد از موبایل، اینترنت و سایر ابزارهای اینترنتی این نوید را می‌دهد که هر فرد می‌تواند یک مشتری بالقوه باشد که با کمک دیجیتال مارکتینگ آن‌ها را جذب خواهید کرد.


چرا باید از روش‌های دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد؟

حتماً در خیابان، معابر، ایستگاه‌های اتوبوس، مترو و سایر اماکن دیده اید افراد دائماً با موبایل‌های خود مشغول گشت‌وگذار در صفحات وب و شبکه‌های اجتماعی هستند و لحظه‌ای چشم از صفحه‌نمایش بر‌نمی‌دارند؟ علت این‌همه دقت، سرگرمی و علاقه چیست؟ افرادی که هوش مالی و کاری خوبی دارند از پرکاربردترین تکنولوژی‌ها برای تبلیغات و جذب مخاطب استفاده می‌کنند و این اتفاق بهترین زمینه برای شروع یک روش جدید کسب‌وکار خواهد بود. استفاده از شبکه‌های اجتماعی به دلیل مشاهده‌ی کلیپ‌های جذاب، علمی و آموزشی، بازی‌های آنلاین پرمخاطب، فروش محصولات و غیره روزبه‌روز افزایش می‌یابد و بسیار موردپسند و تأیید کاربران است. نقش دیجیتال مارکتینگ در این میان چیست؟ درواقع جذب مخاطب مناسب هر رده‌ی شغلی بر عهده‌ی دیجیتال مارکتینگ است. با دیجیتال مارکتینگ نیازی نیست همانند کسب‌وکارهای سنتی به دنبال مشتری، ارائه توضیحات در مورد کالایی خاص و یا هزینه‌های اجاره فروشگاه و تهیه ملزومات آن باشید. همه خواسته‌های یک فروش موفق از طریق اینترنت به‌آسانی در کمترین زمان با بیشترین بازخورد برآورده می‌شود.شما می توانید با شرکت در دوره مدیریت دیجیتال مارکتینگ موسسه آموزش عالی آزاد آرمان روش های دیجیتال مارکتینگ را فرابگیرید.


روش‌های کسب درآمد با دیجیتال مارکتینگ

بهترین روش‌ها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به شرح زیر است:

  • بهینه‌سازی سایت در موتورهای جستجو
  • تولید محتوا
  • رپورتاژ آگهی
  • استفاده از قدرت شبکه‌های اجتماعی
  • استفاده از تبلیغات رادیو و تلویزیونی


بهینه‌سازی سایت در موتورهای جستجو در دیجیتال مارکتینگ

برای بهینه‌سازی رتبه سایت در موتورهای جستجو باید ابتدا سایت را  ازلحاظ تکنیکال بهینه کرد تا در 4 ثانیه اول لود شود، کد نویسی ها استاندارد باشد و طراحی سایت به‌گونه‌ای باشد که در انواع موبایل، تبلت و کامپیوتر قابل‌اجرا باشد به بیانی responsive (تعامل‌گرا) باشد و دچار به‌هم‌ریختگی ساختاری نشود تا کاربران به‌آسانی از آن استفاده کنند. طراحان فعال در تیم‌های UI و UX وب‌سایت‌ها، باید ظاهر و عملکردی مطلوب برای سایت ایجاد نمایند تا کاربر با هر سطح علمی، به‌راحتی بتواند عملیات موردنظر را انجام دهد و ذهنیت خوبی از تجربه‌ی کار با وب‌سایت شمارا در خاطر داشته باشد. امتیازی که گوگل به وب‌سایت شما می‌دهد برحسب موارد زیر است:

  • نرخ کلیک
  • مرتبط بودن برچسب‌ها با حوزه‌ی کاری وب‌سایت
  • ماندگاری کاربر در صفحات وب‌سایت
  • ارزش محتوای وب‌سایت (کپی‌برداری، استفاده از کلمات کلیدی پرتکرار، استفاده از روش سئو کلاه‌سیاه و غیره امتیاز منفی خواهند داشت)
  • میزان علاقه‌ی کاربر به محتوای وب‌سایت

تولید محتوا عامل موفقیت کسب‌وکارها

وجود محتوای ارزشمند در وب‌سایت‌های فروش و یا خدماتی، افرادی را جذب می‌کند که به خاطر نیاز و درخواست خود به وب‌سایت شما دست‌یافته‌اند. این نوع کاربران با سرچ سؤال، سفارش کار و یا سایر خدمات موردنیاز در جستجوها به شما می‌رسند، نه با تبلیغ و یا ایجاد نیاز در وی که برای گوگل این‌گونه کلیک‌ها بسیار ارزشمند است. دیجیتال مارکتینگ در تولید محتوا با از بین بردن مرزهای جغرافیایی، کسب‌وکارتان را به جهان معرفی خواهد کرد و درنتیجه خواهید دید درآمدهای بیشتر و موفق‌تری نسبت به گذشته به دست آورده‌اید.


رپورتاژ آگهی سریع‌ترین روش سوددهی آنلاین

درصورتی‌که دنبال راه‌های زودبازده هستید توصیه می‌کنیم روش تولید رپورتاژ آگهی را امتحان کنید. در رپورتاژ، آگهی مربوط به کسب‌وکار خود را به‌صورت مقاله در سایت‌های خبری با ترافیک بالا و معتبر منتشر می‌نمایید و با ایجاد بک لینک از سایت خبری به صفحات داخلی وب‌سایت خود به سایت اعتبار می‌دهید. بااعتبار، افزایش ترافیک و نرخ کلیکی که از طرف وب‌سایت خبری دریافت می‌کنید، گوگل رتبه شمارا در موتورهای جستجو ارتقا داده و اغلب در صفحه‌ی اول جستجو قرار خواهید گرفت.

حضور دیجیتال مارکتینگ در شبکه‌های اجتماعی

شاید وب‌سایتی برای فروش و معرفی خدمات خود نداشته باشید و به این نتیجه برسید دیجیتال مارکتینگ کمکی به شما نخواهد کرد؟! ما به شما خواهیم گفت با شبکه‌های اجتماعی هم می‌توانید به فروش بیشتر و جذب مخاطب بپردازید، تنها کافی است یک گوشی موبایل متصل به اینترنت داشته باشید. دیجیتال مارکتینگ یکی از بهترین روش‌های کسب‌وکار اینترنتی است که از هر فرصتی راهی برای کسب درآمد ایجاد می‌نماید. افراد زیادی در شبکه‌های اجتماعی سرگرم خواندن مطالب و یا جستجوی خدمات موردنیاز خود هستند. کافی است بهترین زمان و بهترین نوع تبلیغات از کسب‌وکار خود را در این شبکه‌ها قرار دهید تا مشتریان خاص را جذب نمایید. روزانه بسیاری از معاملات تجاری بزرگ و حتی کسب‌وکارهای کوچک فعالیت‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهند.


نفوذ دیجیتال مارکتینگ در رسانه‌ها

رادیو و تلویزیون ازجمله رسانه‌های عمومی هستند که بسیاری از مشاغل و محصولات هنوز هم از آن‌ها برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند. با تبلیغات در برنامه‌های پرمخاطب و محبوب می‌توانید نام برند خود را در سراسر کشور معروف نمایید. تبلیغات رسانه‌ای بهتر است به‌صورت دوره‌ای در زمان مناسب انجام شود تا بازدهی خوبی نیز داشته باشد.

دوره های مرتبط