دوره کاربردی mbaیکساله

دوره کاربردی mbaیکساله

اگر شما قصد ایجاد یک کسب و کار را دارید و یا صاحب یک سمت مدیریتی هستید می توانید با شرکت در دوره های آموزشی mba در کار خود موفقیت بیشتری را کسب کنید.

دوره کاربردی mba یک‌ساله

دورهMba چیست؟


مدرک مدیریت (MBA) یک مدرک بین‌المللی شناخته‌شده است که برای توسعه مهارت‌های موردنیاز در کسب‌وکار و مدیریت طراحی‌شده است. اهمیت MBA بااین‌حال محدود به دنیای کسب‌وکار نیست. آموزش MBA همچنین می‌تواند برای کسانی که درزمینه مدیریت حرفه‌ای در بخش دولتی، صنعت خصوصی و دیگر مناطق فعالیت می‌کنند مفید باشد.

دوره مدیریت کسب‌وکار mba در حال حاضر محبوب‌ترین دوره آموزشی حرفه‌ای در جهان است. امروزه بیش از 2500 برنامه MBA در سراسر جهان ارائه می‌شود. MBA ابتدا در دوران قرن بیستم در دانشگاه‌های ایالات‌متحده آمریکا معرفی شد. آموزش MBA با گذر زمان نیز تکامل یافت. آموزش MBA باهدف تربیت مدیران ارشد و میانی و آماده‌سازی کارآفرینان برای ورود به دنیای کسب‌وکار در جامعه صنعتی آمریکا شکل گرفت و به‌تدریج به یکی از محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی در سطح تحصیلات تکمیلی در سراسر دنیا تبدیل شد.

دوره کاربردی MBA یک‌ساله

دوره کاربردی MBA یک‌ساله به آموزش‌وپرورش مدیران اجرایی می‌پردازد و علم مدیریت را به‌صورت عملی به دانش پذیران ارائه می‌دهد تا برای پیشرفت سازمان‌ها و شرکت‌ها مؤثر باشند.

مزایای دوره مدیریت کسب‌وکار mba


مهم‌ترین مزیت دوره MBA تبدیل کردن مجموعه‌ای از اطلاعات و دانش به مجموعه‌ای ارزشمند از مهارت‌ها، تجربیات و جسارت بکار بستن آن در سازمان‌ها و شرکت‌ها است. "یادگیری قواعد مدیریت منابع انسانی و مهارت‌های حوزه منابع انسانی "،"دستیابی به موقعیت‌های شغلی بهتر "،"گسترش ارتباطات کاری و شبکه کسب‌وکار "، "آشنایی با به‌روزترین مسائل مدیریت منابع انسانی، سرمایه انسانی " و "آشنایی با مدیریت منابع انسانی ازجمله مزایای برگزاری این دوره‌هاست.

فرصت‌های شغلی بهتر

در بازار کسب‌وکار امروز با توجه به مدارک تحصیلی بسیار زیاد برای هر شغل چند داوطلب وجود دارد آنچه شمارا از سایر داوطلبان متمایز خواهد کرد داشتن توانایی مدیریتی است شما می‌توانید با کسب مدرک MBA از سایر داوطلبان پیشی بگیرید.

حقوق بالا

داشتن مدرک MBA نه‌تنها به فارغ‌التحصیلان فرصت‌های شغلی بهتر را می‌دهد بلکه حقوق بیشتر نیز با گذراندن این دوره همراه است. با توجه به صلاحیت فارغ‌التحصیلان شانس او برای پیدا کردن یک کار مدیریتی سطح بالا بسیار بیشتر است. اگر می‌خواهید توانایی‌های خود را در مدیریت کسب‌وکار افزایش دهید گذراندن دوره مدیریت کسب‌وکار mba گزینه مناسبی برای شما است.

دید جامع‌تر نسبت به بازار کسب‌وکار

با گذراندن دوره MBA و کسب مهارت‌هایی ازجمله برنامه‌ریزی استراتژیک، رهبری و مدیریت سازمان، شناخت و برنامه‌ریزی بازار و غیره می‌توانید دید جامع‌تری نسبت به یک کسب‌وکار داشته باشید. با گذراندن دوره MBA می‌توانید در مدیریت کسب‌وکار خود موفق‌تر از قبل ظاهر شوید.

ساختن شبکه حرفه‌ای بزرگ‌تر

برخی از مشاغل نیاز به ارتباط زیادی با دیگر افراد ندارند به‌تنهایی کار خود را انجام می‌دهند و باکسی تعامل ندارند اما دانش پذیران MBA باید با دیگر دانش پذیران تعامل کنند و به همکاری با آن‌ها بپردازند و این‌یک فرصت عالی است. بهره‌مندی از تجارب اساتید و کارآفرینان موفق می‌تواند برای شما یک فرصت بسیار عالی باشد.

آیا فردی مناسب برای شرکت در دوره MBA هستید؟


اگر فکر می‌کنید که آیا شما یک فرد مناسبی برای گذراندن دوره MBA هستید یا نه؟ پس از خودتان باید سؤالات زیر را بپرسید؟ آیا به کارآفرینی و ایجاد یک کسب‌وکار فکر می‌کنید؟ آیا در سمت‌های سرپرستی و مدیریتی اشتغال دارید؟ آیا دوست دارید مسئولیت یک تیم را داشته باشید؟ اگر پاسخ بله باشد، پس بهتر است در دوره مدیریت کسب‌وکار mba شرکت کنید.

در یک سازمان مدیران عالی‌رتبه، مدیران میانی، کارمندها، پزشکان و تمام کسانی که تمایل دارند تغییری در روند کسب‌وکارشان ایجاد نمایند بهتر است در دوره مدیریت کسب‌وکار mba شرکت کنند.

دوره مدیریت کسب‌وکار mba برای تمامی افرادی که می‌خواهند در کسب‌وکار و تحصیل وزندگی خود تغییرات مثبتی ایجاد کنند مناسب است.

گذراندن دروه mba باعث می‌شود پذیرندگان توانایی بالایی در مدیریت و راه‌اندازی یک استارتاپ داشته باشند همچنین دارای روحیه شکست‌ناپذیری بوده و یک کارآفرین جسور باشند.

لیست دروس دوره MBA ؟

اکثر برنامه‌های دوره مدیریت کسب‌وکار mba شامل یک برنامه درسی از سوژه‌هایی مانند حسابداری، اقتصاد، بازاریابی است که به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد که منافع شخصی یا حرفه‌ای خود را دنبال کنند.

در جدول زیر لیستی از عناوین درسی که در دوره MBA آموزش داده می‌شود قراردادهایم.


عنوان درس

تبلیغات

درس مهارت فروش حرفه‌ای

درس اصول و فنون مذاکره

تئوری و طراحی ساختار سازمان

درس برند و بندسازی

درس مدل کسب‌وکار

حسابداری و اقتصاد برای مدیران

درس مدیریت منابع انسانی

درس تفکر استراتژیک

بازاریابی و مدیریت بازار

مدیریت بورس و سرمایه گذاری

رفتار سازمانی

مدیریت مالی و بودجه‌ریزی در سازمان

مدیریت ارتباط با مشتری

درس استراتژی کسب‌وکار


دوره های مرتبط