آموزش طراحی داخلی و دکوراسیون

آموزش طراحی داخلی و دکوراسیون

طراحی داخلی و دکوراسیون بیشترین تاثیر را در زیبایی فضای داخلی خانه دارد.با یادگیری طراحی داخلی و دکوراسیون خانه لازم نیست که یک طراح را برای منزل خود استخدام کنید بلکه با سلیقه خودتان فضای داخلی خانه خود را به زیبا ترین شکل طراحی و تزئین کنید.

آموزش طراحی داخلی و دکوراسیونآموزش طراحی داخلی و دکوراسیون برای مبتدیانطراحی داخلی و دکوراسیون خانه می‌تواند یک موضوع هیجان‌انگیز و همچنین ترسناک برای شما باشد. هنگامی‌که هیچ چشم‌اندازی برای دکوراسیون خانه خود ندارید احساس دلسردی و ناراحتی می‌کنید به همین دلیل مهم است که یک ایده روشن ازآنچه می‌خواهید و یک برنامه برای انجام آن داشته باشید. شما همچنین باید بدانید که چه مقدار می‌خواهید هزینه کنید. دکور خانه ارزان‌قیمت به معنی کیفیت پایین آن نیست بلکه به این معنی است که باید خلاق باشید تا ایده‌های تزئینی پیدا کنید که مناسب فضای خانه و بودجه شما باشد. ما در این مطلب به آموزش طراحی داخلی و دکوراسیون پرداخته‌ایم اگر قصد دارید خانه خود را مانند یک طراح حرفه‌ای طراحی و تزئین کنید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

آنچه را که می‌خواهید کشف کنیدقبل از اینکه شروع به طراحی داخلی کنید به این سؤالات پاسخ دهید تا یک طرح برای چگونگی تزئین فضا پیدا کنید:

کجا تغییرات ایجاد کنم؟

فضاهای موردنظر خود را شناسایی کنید و آن‌ها را به ترتیب از بالاترین اولویت به کمترین اولویت قرار دهید.

چه تغییراتی می‌خواهم انجام دهم؟

یک‌چشم انداز برای فضای خانه خود از طریق طرح‌ها و تصاویر لذت‌بخش ایجاد کنید.

چرا می‌خواهم این فضا را طراحی کنم؟

مهم است که انگیزه خود را برای شروع پروژه طراحی داخلی و دکوراسیون درک کنید. مشخص کنید چه چیزی مناسب نیست و چرا باید تغییر کند.

چه کسی باید به من کمک کند پروژه را اجرا کنم؟ اگر در طراحی داخلی و دکوراسیون خانه احساس می‌کنید به کمک احتیاج دارید از افرادی که احساس راحتی بیشتری با آن‌ها می‌کنید و نظرات خود را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارید کمک بخواهید.

چه زمانی قصد دارید پروژه طراحی داخلی و دکوراسیون خانه خود را شروع و تکمیل کنید؟

یک برنامه ایدئال برای پروژه خود ایجاد کنید تا بتوانید سازمان‌دهی کنید و برای شروع آن آماده‌باشید.

سبک خود را پیدا کنید


هنگامی که هدف خود را تعیین کردید یک سبک تزئینی را انتخاب کنید. شما می‌توانید برای این‌که یک سبک تزئینی زیبا برای خانه خود پیدا کنید از وبلاگ‌ها و مجلات طراحی کمک بگیرید و همچنین با آزمایش و ایجاد تغییرات در دکور خانه سبک خود را پیدا کنید.

فضا قبل از تصمیم‌گیری در مورد مبلمان و آثار هنری باید فضای خانه خود را بشناسید. برای این منظور باید شروع به‌اندازه گیری اتاق ازجمله درب‌ها بکنید که این کار حدود 30 دقیقه طول می‌کشد.

روشنایی یکی از عواملی که می‌تواند بیشترین تأثیر را در طراحی داخلی خانه شما داشته باشد نورپردازی است اگر می می‌خواهید طراحی داخلی خانه شما مهمانان را شگفت‌زده کند نورپردازی را نادیده نگیرید.

در طول روز مقدار نور طبیعی اتاق را بسنجید و دقت کنید که آیا در روز شما نیاز به روشن کردن چیزی دارید یا خیر.

اگر فضای شما نور طبیعی کافی نداشته باشد آینه نور شمارا افزایش می‌دهد. همچنین مطمئن شوید که لامپ‌هایی با ولتاژ مناسب و طراحی زیبا و فوق‌العاده ای که می‌تواند توجه مهمانان را جلب کند برای طراحی داخلی و دکوراسیون خانه خود انتخاب می‌کنید.

رنگ


 اگر تعداد زیادی از ایده‌های رنگی در ذهن خود دارید اما نمی‌دانید که کدام را انتخاب کنید ابتدا مشخص کنید که می‌خواهید از رنگ‌های سرد استفاده کنیدیا رنگ های گرم.

انتخاب یک طرح رنگی به شما این امکان را می‌دهد یک اتاقی را ایجاد کنید که همه‌چیز در آن هماهنگ و عالی به نظر بیاید. دیوارهای با رنگ خنثی به شما امکان انعطاف‌پذیری بیشتری برای انتخاب رنگ در مورد سایر وسایل اتاق مانند مبلمان فرش، بالش و غیره می‌دهد.

بنابراین به یاد داشته باشید که انتخاب رنگ می‌تواند بیشترین تأثیر را در طراحی داخلی داشته باشد درنتیجه مراقب ترکیب رنگ برای دکوراسیون داخلی خود باشید.

دیوارهابرای تحت تأثیر قرار دادن مهمانان دیوارهای خود را با کاغذدیواری که الگوها، رنگ و طرح‌های جذاب و غیرمعمول دارند تزئین کنید. شما می‌توانید طرح‌های انتزاعی را که از طبیعت الهام گرفته‌اند و یا طرح‌های رنگارنگ دیگری که دیوارها را به کار هنری زیبا تبدیل می‌کنند انتخاب کنید.

کف‌پوشاستفاده از فرش یک‌راه آسان برای اضافه کردن رنگ یا بافت به طراحی داخلی است. اگر فضایی که می‌خواهید در آن از فرش استفاده کنید کوچک است می‌توانید یک فرش لوکس انتخاب کنید.

هنرتابلوهای هنری می‌تواند به تنظیم پالت رنگ طراحی داخلی به شما کمک کند. مهمانان شما بعد از دیدن این اثرهای افسانه‌ای که روی دیوار شما آویزان شده‌اند مطمئناً شگفت‌زده خواهند شد. هنگام انتخاب و آویز کردن تابلوها به مقیاس توجه کنید. به‌عنوان‌مثال برای سقف‌های بلند یک تابلو عمودی و بزرگ انتخاب کنید و همچنین تابلوهای هنری را در ارتفاع بالا قرار دهید تا بتوانید به‌راحتی آن‌ها را تماشا کنید و از آن‌ها لذت ببرید. اگر می‌خواهید طراحی داخلی را با در نظر گرفتن بودجه ایجاد کنید می‌توانید از نمایشگاه‌ها و دکورهای هنری مقرون‌به‌صرفه اما قابل‌توجه در بازار خرید کنید.

دوره های مرتبط