آموزش دکوراسیون داخلی

آموزش دکوراسیون داخلی

با آموختن علم و هنر دکوراسیون داخلی خانه خود را به زیبا ترین شکل مانند یک طراح حرفه ای دکوراسیون ذاخلی طراحی و تزئین کنید.ایجاد یک دکوراسیون داخلی لذت‌بخش علاوه بر این که باعث آرامش و لذت بردن شما از فضای داخلی خانه می شود می تواند مهمانان شما را هیجان زده کند.

آموزش دکوراسیون داخلی


دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی به هنر و علم ساخت فضای داخلی زیبا و لذت‌بخش برای ساکنان آن اشاره دارد. درحالی‌که فضای بیرونی یک ساختمان گاهی اوقات نیز می‌تواند در دکوراسیون داخلی گنجانده شود. هرکسی که تابه‌حال یک‌خانه یا دفتر تزئین کرده است در دکوراسیون داخلی شرکت کرده است. دکوراسیون داخلی یک سرگرمی محبوب برای بسیاری از مردم است زیرا شما نیازی به درجه‌ای ندارید که خانه خود را تزئین کنید.ایجاد یک دکوراسیون داخلی لذت‌بخش می‌تواند اولین تأثیر خوب در مهمان‌ها باشد و آن‌ها را شگفت‌زده کند و این چیزی است که هر صاحب‌خانه می‌خواهد و از این‌که دکوراسیون داخلی خانه او مورد تحسین قرار بگیرد لذت می‌برد.

اگر تصمیم گرفته‌اید دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار خود را تغییر دهید و نمی‌دانید چگونه و از کجا باید شروع کنید ما در این مطلب به آموزش دکوراسیون داخلی پرداخته‌ایم با دنبال کردن ادامه مطلب خانه خود را به زیباترین شکل تزیین کنید.

آموزش دکوراسیون داخلی در 10 مرحله:

گام 1: اتاق خود را اندازه‌گیری کنید


اندازه‌گیری اتاق خود را انجام دهید و آن را بر روی یک‌تکه کاغذ قرار دهید.

گام 2: بهترین منبع نور طبیعی را شناسایی کنید


 برای تعیین محل روشنایی مصنوعی، منبع بهترین نور طبیعی در اتاق خود را از روی درها و پنجره‌ها شناسایی کنید.

گام 3: تصمیم بگیرید که چه چیزی را می‌خواهید طراحی کنیدهمیشه یک ایده خوب برای انتخاب اشیاء، مبلمان و یا حتی پوشش کف برای دکوراسیون داخلی در اطراف شما وجود دارد. مواردی که انتخاب می‌کنید باید ایدئال و مناسب با سبکی که انتخاب می‌کنید باشد.

گام 4: تصمیم‌گیری در رنگ


رنگ‌هایی را که می‌خواهید در اتاق استفاده کنید انتخاب کنید. به‌طورکلی سه رنگ را انتخاب کنید و سپس با آزمایش کردن و تغییر و تطبیق دادن رنگ مناسب را انتخاب کنید.

گام 5: رنگ‌ها را جمع‌آوری کنید


به یاد داشته باشید که مبلمان، پرده‌ها، دیوارها، کف‌ها باید با یکدیگر هماهنگ باشند. برای کمک به شما در این مورد چند عکس از اتاق خود بگیرید. به‌این‌ترتیب می‌توانید رنگ‌ها و تن‌ها را در فضا ببینید.

گام 6: با دیوار شروع کنید


 در این مرحله رنگ یا کاغذدیواری را انتخاب کنید. دیوارهایتان قطعاً منبع اصلی رنگ در اتاق هستند مگر اینکه آن‌ها را در حالت خنثی قرار دهید تا رنگ‌هایی که در جای دیگر استفاده می‌شوند برجسته شوند. اگر می‌خواهید اتاق خود را بزرگ‌تر کنید رنگ‌های روشن را انتخاب کنید. سعی کنید رنگ دیوارها با رنگ سقف اتاق در تضاد باشد.

گام 7: کف را در نظر بگیرید


 موادی که می‌خواهید کف اتاق خود را پوشش دهید تعیین کنید. سعی کنید یک رنگی را برای کف انتخاب کنید که تا حدودی با دیوارها در تضاد باشد. برای مثال دو تن روشن‌تر یا تیره‌تر. همچنین چگونگی نور طبیعی روی کف را در نظر بگیرید. کف‌پوش نیز می‌تواند به عمق اتاق کمک کند.

گام 8: مبلمان خود را قرار دهید
 هنگامی‌که تصویر کلی اتاق خود را ایجاد کرده‌اید مبلمان خود را قرار دهید. مبلمان خود را در حالت‌های مختلف قرار دهید و ترکیب‌های مختلف را ببینید تا درنهایت بهترین ‌ترکیب را انتخاب کنید.

در آخر اشیاء تزئینی را اضافه کنید بدون اینکه فضا را به هم بریزید و سعی کنید تعادل رنگ را حفظ کنید.گام 9: نورپردازی مصنوعی خود را اولویت‌بندی کنید نورپردازی می‌تواند حتی بهترین طراحی داخلی را نیز ایجاد کند. اگر می‌خواهید مهمانان را با طراحی داخلی خانه هیجان‌زده کنید حتماً نور درست را دریافت کنید. لامپ‌های آویزان بهترین انتخاب نورپردازی برای یک‌خانه مدرن هستند اما هنگامی‌که چراغ‌های آویزان استفاده می‌کنید مطمئن شوید چیزی را انتخاب کرده‌اید که دارای یک طراحی فوق‌العاده و غیرمعمول است که توجه همگی را جلب می‌کند و می‌تواند تمرکز بصری را به سمت بالا حرکت دهد.

نورپردازی با شکل دادن به فضا در شب و ایجاد فضای خاص آن نقش مهمی در اتاق ایفا می‌کند. هنگام نصب نور با قرار دادن چراغ در اطراف اتاق و تغییر دادن آن نورپردازی اتاق را آزمایش کنید و درنهایت بهترین نورپردازی را انتخاب کنید.

گام 10: سبک خود را داشته باشید


 با آزمایش و نگاه کردن به چیزهای مختلف از زاویه‌های مختلف می‌توانید خانه خود را به زیباترین شکل تزئین کنید. وب نیز یک منبع عالی شامل تصاویر بصری از عکاسان حرفه‌ای و طراحان داخلی است می‌توانید با بررسی و نگاه کردن به آن‌ها برای تغییر دکوراسیون خانه خود الهام بگیرید.

دوره های مرتبط