تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر حقوق .

از دانشکده‌های حقوق داخل یا خارج کشور که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری باشد و یا دانشنامه لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی .
تبصره ۱: کسانی که فاقد مدرک کارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی نبوده و صرفا دارای مدارک بالاتر آن هستند حق شرکت در آزمون را ندارند.

تبصره ۲: متقاضیان از ارسال گواهی تعداد واحدهای گذرانده شده خودداری نمایند؛ زیرا فقط گواهی فارغ التحصیلی یا دانشنامه مبنای مجوز شرکت در آزمون می باشد؛ بنابراین دانشجویان ترم آخر و کسانی که در گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها کلمه ”فارغ التحصیل” یا ” دانش آموخته ” قید نشده باشد حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

شرایط سنی .

پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضایی استان تهران فقط به کسانی داده می شود که هنگام ثبت‌نام سن آنها از چهل سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه‌های قضایی پروانه کارآموزی به کسانی داده می‌شود که هنگام ثبت‌نام سن آنها از ۵۰ سال تمام بیشتر نباشد.

دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم (ویژه برادران).

 دارندگان معافیت های تحصیلی، مربوط به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و حوزه های علمیه و به طور کلی افراد فاقد گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.


طبق سنوات قبل همه ساله در مهر ماه متقاضیان شرکت در آزمون وکالت می بایست برای حضور در این آزمون ثبت نام نمایند و در اوائل آذر ماه زمان برگزاری آزمون می باشد.